מי הלקוח שלך ? ומי השותף העסקי שלך?

השבוע הייתי בכנס אשר ארגנה אחת מחברות התוכנה הגדולה בארץ.
נושא הכנס היה בעיקרו שיווק תוכנה לקשרי לקוחות CRM
ההרצאה הראשונה סרקה את ההתפתחויות ברשתות החברתיות החדשות ברשת האינטרנט תוך דגש על גוגל, פייסבוק, טוויטר, לינק-דין, יו טיוב וכדומה.
הושם דגש על יתרונות ה"עסק" להיות מצוי בכל הפלטפורמות האלו תוך ציון כי התוכנה שלהם יודעת לאסוף ולרכז את כל הנתונים לגבי הלקוח או השותף העסקי ועד כמה המיידע הזה חיוני לסגירת עסקאות.
כמובן החברה הדגישה איזה יתרונות יש למי שמתנהל באמצעות תוכנה זו על פני מי שאינו מצוי.
הרצאה ממש מעניינת המציגה את הצורך להיות בקיא לא רק בצרכי הלקוח אלא גם בחייו התרבותיים והחברתיים עד כדי קשר "אינטימי" עם כל לקוח פוטנציאלי או עם שותף עסקי"
בהפסקה חשבתי לעצמי על ההשקעה העצומה שעושות חברות בשיווק ובהשגת היתרון והערך המוסף על פני המתחרים האחרים, השקעה בזמן, בכסף, בכוח אדם ב……כל זאת בדרך להצלחה.
התחלתי לחשוב על הלקוחות שלי, על הפילוח ,על ההשקעה שלי בהם ואיך ליצור גם לקוחות חדשים ושיתופי פעולה נוספים ולרגע תהיתי מי הלקוח שהכי חשוב שלי? מי השותף העסקי החשוב ביותר? לאחר רגע קט זה היה ברור זו המשפחה שלי אשתי הילדים כן גם הנכדים הם גם הלקוחות שלי וגם השותפים שלי..אז למה אינני מנהל את קשריי איתם ברמה גבוהה? למה אני מקבל את הלקוחות החשובים ביותר שלי כמובן מאיליו , הרי לא ינטשו אותי לטובת ספק אחר!…..טעות!!!
אולי הנטישה לא תהיה פיזית אבל רגשית בהחלט עלולה להיות נטישה מלאה או חלקית.
האם גם אתם מרגישים כי אתם משקיעים יותר בלקוחות העסק והשותפים מאשר בקרובים אליכם?
סדר העדיפויות של ה"עסק" ברור מאוד אבל מהו סדר העדיפויות שלך?
האם יש במשפחה דיון רבעוני ושנתי לבחינת התוצאות אשר הושגו ולתכנון עתידי להשגת יעדים משפחתיים ? האם אתם חוששים מראייה מתקדמת של המשפחה כמו רווח והפסד, אולי לגלות טעויות ולתקן אותם או שאתם מעדיפים להתעלם וכשלא קובעים יעדים מן הסתם אף פעם לא נכשלים, פשוט אין ציפיות.
בעסק המשפחתי אתם היו"ר אבל גם המנכ"ל גם מנהל הכספים וגם העובד…איך תשתפרו אם לא תתכננו ולא תבקרו את עצמכם?
איזו אינפורמציה מדויקת יש לכם על עצמכם…..במספרים ולא בסיסמאות כי מה שלא ניתן למדוד גם לא ניתן לנהל
אתם עושים זאת בקלות מול הלקוחות שלכם אתם יודעים בכמה קנו ? מתי קנו? ומתי צפויה הקנייה הבאה? מה התקציב של הלקוח ומהו הרווח שלך?
הגיע הזמן לעלות בדרגת הניהול של כלכלת המשפחה, להפסיק להתגלגל מהוצאה להוצאה, לתכנן משימות ויעדים, לבדוק ולבקר את ההחלטות אשר התקבלו ואם צריך להשקיע במשפחה בייעוץ והדרכה ראו זאת כהשקעה מניבה ולא עוד הוצאה שוטפת.
אז מה החלטת לעשות? מקריאה בלבד לא יגיע הפתרון,
הגיע הזמן שתתחיל להרויח

הפוסט הזה פורסם בתאריך בלוג, כללי, ניהול. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *